I Fan News
Thank you
H Tickets

Wednesday 23 Aug 2017
IFA Junior Cup - First Round draw

The draw has been made for the First Round of the Irish FA Junior Cup, ties to be played on Saturday 9th and 16th September, kick-off 1:30pm.

The full draw reads:-

Saturday, 9th September, 2017
Aghadowey v. Sandy Hill
Ahoghill Thistle v. Magheraveely
All Saints OB v. Crosscollyer YM
Annalong v. Claudy United
Ballyclare Comrades U20 v. Warren YM
Ballyclare North End v. PSNI Olympic
Banbridge YC OB v. Ballyoran
Bangor YM v. Lisnaskea Rovers
BBOB (Londonderry) v. Cleary Celtic
Belfast Celtic YM v. Taughmonagh YM
Brantwood Reserves v. Orchard Farm
Churchill United v. Limavady United Drummond
Cloughmills v. Ballysillan Swifts
Coalisland Athletic v. Irvinestown Wanderers
Comber Rec. II v. Lower Maze Reserves
Craigavon City Reserves v. Shamrock
Dervock v. Clough Rangers
Douglasbridge v. Bangor Rangers
Dromara Village Reserves v. Lurgan United
Dromore Amateurs II v. Abbeyview
Dunbreen Rovers v. Portstewart UUC
Enniskillen Rangers v. Kelvin OB
Fivemiletown United Reserves v. Knockmenagh Swifts
Foyle Wanderers v. Drumbo
Garvagh v. Kircubbin
Gilford Crusaders v. Glenavy
Goodyear v. Coagh United Reserves
Greysteel v. St. Matthew's
Grove United II v. 3rd Ballyclare
Hanover Reserves v. Ballyvea
Heights v. Roe Rovers
Hill Street v. Draperstown Celtic
HW Welders U20 v. Malachians II
Islandmagee II v. Collingwood Holylands
Lurgan Town v. Dergview Reserves
Maguiresbridge v. Caledon Rovers
Markethill Swifts Reserves v. Carniny Rangers
New Mills v. Eglington
New Santos v. Oxford Sunnyside Reserves
Newbuildings United v. Lurgan Celtic Reserves
Northend United Youth v. Donemana
Omagh Hospitals v. Southside Rangers
Orangefield OB II v. Bangor Academy
RBLFC Reserves v. AFC Silverwood Reserves
Realta Na Cromaige v. Immaculata II
Sirocco Works II v. Mountainview
Southside v. North Down
St. Malachys OB v. Mountjoy United
St. Oliver Plunkett v. Rossowen
Strathroy Harps v. Ballykelly United
Strule United v. Beragh Swifts
The Dons v. Lower Shankill
Tullyally Colts v. Greenisland

Saturday, 16th September, 2017
22nd OB v. Banbridge Town U20
Antrim Rovers v. Ards Rangers II
Armagh Celtic v. Raceview
Ballycastle United Reserves v. Sporting Lisburn
Beann Mhadaghain v. Institute
Bessbrook United v. 3rd Bangor OB
Castle Star v. Moira Albion
Caw v. Ravenhill YM
Derriaghy CC II v. St. James' Swifts II
Derryhirk United v. Desertmartin
Dollingstown Reserves v. Ballybogey
Donacloney v. Bryansburn Rangers II
Dromore FC v. Sion Swifts
Drumquin United v. Claudy Rovers
Enniskillen Galaxy v. Harryville Homers
FC Antrim v. Ford
FC Whiteabbey v. Loughgall Reserves
Finaghy v. Riverdale
Finn Harps (Newry) v. Queen's Grads
Fintona Swifts v. Saintfield United II
Hillsborough Boys v. Rathfriland Rangers Reserves
Killen Rangers v. Lisbellaw United
Killough v. Carnlough Swifts
Lambeg Rangers v. Ballynure OB
Lincoln Courts v. Ardoyne
Lisahally v. 4th Newtownabbey OB
Lisnarick v. Bloomfield
Lurgan BBOB v. Riada
Magherafelt Reds v. Kashmir Bilbao
Magherafelt Sky Blues Reserves v. Burnfoot United
Newcastle II (Swifts) v. Portavogie Rangers
Newhill v. Belfast Deaf United
Newry Celtic v. Moneyslane Reserves
Newtown Forest v. Rectory Rangers
Newtownbreda v. Irish Street
NFC Kesh v. Enniskillen Town United
Portrush v. Annagh United Reserves
Rathfern Rangers II v. Crumlin United II
Red Star v. Newington Reserves
Red Star (Carrick) v. Ardstraw Reserves
Richhill AFC Reserves v. Tullymore Swifts
Rockview United v. FC Penarol
Roe Valley v. St. Patrick's YM II
Rooftop v. Cookstown Olympic
Rosario YC II v. Willowbank II
Scarva Rangers v. Dundrum United
Shorts II v. United LT
Sport & Leisure Swifts Reserves v. Enniskillen Athletic
Sporting Ballymoney v. Limavady Rugby AFC
St. Mary's II v. Cumann Spoirt An Phobail
St. Mary's YC v. Portadown BBOB
Tandragee Rovers II v. Woodlands
Tollymore United v. Woodvale
Tummery Athletic v. Villa Rovers
Valley Rangers Reserves v. Parkview
Windmill Stars Reserves v. Whitehead Rangers