Newsletter

Keep up-to-date with all the latest news from the Irish FA - ticketing news, interviews, articles and much much more.
Thank you

Thursday 23 Sep 2021
Draw made for round two of fonaCAB Junior Cup

The draw for the second round of this season’s fonaCAB Irish Junior Cup has been made.

All ties are set to played on Saturday 9 October (13:30 ko) with the exception of Kilrea United versus Scarva Rangers which will be staged on 16 October. 

Current holders Willowbank, who lifted the trophy in 2019 after defeating Enniskillen Rangers in the final, have been drawn at home against the winners of Grove United II or Bangor Swifts II.

The tie of the round sees All Saints OB welcome Beann Mhadaghain.

First contested in 1888, the Irish FA Junior Cup is Northern Ireland's premier competition for clubs of junior status.

fonaCAB Irish Junior Cup round two draw

GREENISLAND II v AGHADOWEY

ENNISKILLEN RANGERS v DRUMANESS MILLS

KILLEN RANGERS v DONEMANA

BANGOR YM v TOLLYMORE UNITED

CRAIGAVON CITY RESERVES v NEWMILLS

BALLINAMALLARD UNITED OR KILWEE CELTS v NFC KESH

CRUMLIN UNITED II v ANNALONG OR RANDALSTOWN RAMBLERS

DERGVIEW RESERVES v CAW

BALLYMACASH RANGERS RESERVES v DROMARA VILLAGE II

CREWE UNITED II v FORD

COALISLAND ATHLETIC v RICHHILL AFC RESERVES

KILREA UNITED v SCARVA RANGERS (OCT 16)      

ARDMORE v SHAMROCK

ISLANDMAGEE II v MOUNTJOY UNITED

PORTAVOGIE RANGERS v KILMORE REC SWIFTS

ENNISKILLEN ATHLETIC v BESSBROOK UNITED

SOUTHSIDE RANGERS v KIRCUBBIN

MOUNTFIELD v EAST BELFAST II

KILLYLEAGH YC II v DERRYHIRK UNITED

LISAHALLY v AUGHER STARS

ST PATRICK’S YM v ARDSTRAW RESERVES

ABBEYVIEW v FC ANTRIM

IRVINESTOWN WANDERERS v RED STAR CARRICK

TULLYMORE SWIFTS v CARNINY AMATEUR & YOUTH

CASTLECAULFIELD v DRUMQUIN UNITED

CLAUDY UNITED v BRANTWOOD RESERVES

HEIGHTS v LURGAN BBOB

ST LUKE’S II v WALLED CITY UNITED

TAUGHMONAGH YM v KELVIN OB

LIMAVADY UNITED U20 v ROE VALLEY

FOYLE WANDERERS v BALLYCLARE COMRADES U20

AFC CRAIGAVON RESERVES v DUNLOY RESERVES

MAGHERAFELT SKY BLUES v COLERAINE OLYMPIC

ALL SAINTS OB v BEANN MHADAGHAIN *TIE OF THE ROUND*

CHURCH STREET v PORTADOWN BBOB

ST OLIVER PLUNKETT II v AHOGHILL THISTLE

CALEDON ROVERS v MAGUIRESBRIDGE

TUMMERY ATHLETIC v BANGOR RESERVES

BBOB LONDONDERRY v BURNFOOT UNITED

NEWBUILDINGS UNITED RESERVES v CLOUGH RANGERS

22ND OB v THE DONS

WILLOWBANK v GROVE UNITED II OR BANGOR SWIFTS II

MAGHERAVEELY v LISBELLAW UNITED

PORTSTEWART TOWN v PORTRUSH

MAGHERA STROLLERS v DERRYCHARA UNITED

DERRIAGHY CC II v KILLOUGH

CASTLE JUNIORS v ORANGEFIELD OB II

RATHCOOLE v ENNISKILLEN TOWN UNITED

GOODYEAR v TULLANS RED STAR

STRATHROY HARPS v NEWRY CELTIC

BERAGH SWIFTS v LOWER SHANKILL

MAGHERALIN VILLAGE v VALLEY RANGERS RESERVES

BELFAST ATHLETIC v BALLYORAN

COMBER REC II v HARRYVILLE HOMERS

BELFAST CELTIC YM v HILL STREET

LURGAN TOWN RESERVES v WOODVALE II OR  ST JAMES’ SWIFTS RESERVES

SANDY ROW v CRUMLIN STAR II

ST MATTHEW’S v MOIRA ALBION

IMMACULATA II v ROSARIO YC II

FINAGHY v BELFAST CELTIC RESERVES

VILLA ROVERS v DRAPERSTOWN CELTIC

WOODLANDS v CLEARY CELTIC

LOUGHSHORE UNITED v GILFORD CRUSADERS

WHITEHEAD EAGLES v ST MARY’S (NEWTOWNABBEY)