I Fan News
Thank you
H Tickets

Junior Cup 2019-20

Tuesday, 28th July, 2020 - Final
Enniskillen Rangers 1-1 (2-4p) Willowbank

Monday, 20th July, 2020 - Semi-finals
Enniskillen Rangers 5-1 Bessbrook United
NFC Kesh 0-2 Willowbank

Saturday, 7th March, 2020 - Quarter-finals
Bessbrook United 3-1 Loughgall Reserves

Saturday, 29th February, 2020 - Quarter-finals
Enniskillen Rangers 4-0 Dervock
NFC Kesh 5-2 Shamrock
Willowbank 3-2 Irvinestown Wanderers

Saturday, 1st February, 2020 - Fifth Round
BBOB Londonderry 1-2 Dervock
Beann Mhadaghain 0-5 Bessbrook United
Cleary Celtic 1-5 Shamrock
Enniskillen Rangers 6-0 Immaculata II
Irvinestown Wanderers 6-2 Ardmore
Loughgall Reserves 2-1 East Belfast II
NFC Kesh 3-1 St. Teresa's
Willowbank 5-1 Newmills

Saturday, 25th January, 2020 - Fourth Round
Immaculata II 2-1 Kilrea United

Saturday, 11th January, 2020 - Fourth Round
Enniskillen Town United 2-3 Shamrock

Saturday, 4th January, 2020 - Fourth Round
Ardmore 4-0 Randalstown Ramblers
BBOB Londonderry 2-0 Strathroy Harps
Beann Mhadaghain 3-0 Sandy Row
Bessbrook United 4-0 Rathcoole
Carniny Amateur & Youth 0-2 Dervock
Cleary Celtic 3-1 Ballyoran
East Belfast II 2-1 All Saints OB
Heights 0-1 Willowbank
Irvinestown Wanderers 5-1 St. James' Swifts II
Loughgall Reserves 6-3 Hillsborough Boys
Nortel 1-1 (0-3p) Newmills
Portavogie Rangers 0-2 Enniskillen Rangers
St. Mary's (Newtownabbey) 3-5 NFC Kesh
St. Teresa's 3-2 Lisahally

Saturday, 7th December, 2019 - Third Round
Carniny Amateur & Youth 6-5 Beragh Swifts
St. James' Swifts II 1-1 (4-3p) Belfast Celtic YM

Saturday, 30th November, 2019 - Third Round
Cleary Celtic 5-1 Draperstown Celtic
Newhill 1-3 Ballyoran
Nortel 3-1 Ballymoney United Reserves
Sandy Row 10-0 43rd Dundonald

Saturday, 23rd November, 2019 - Third Round
Ardmore 4-2 Aquinas II
Ardstraw Reserves 2-4 Immaculata II
Armagh Blues 2-2 (4-5p) Portavogie Rangers
Ballycastle United 2-4 St. Mary's (Newtownabbey)
BBOB Londonderry 3-0 Taughmonagh YM
Bessbrook United 5-1 Killymoon Rangers
Caledon Rovers 2-3 Enniskillen Rangers
Clough Rangers 1-5 Irvinestown Wanderers
Cloughmills 1-3 St. Teresa's
Dergview Reserves 0-3 NFC Kesh
Dervock 6-1 Sandy Hill
Donemana 6-7 Randalstown Ramblers
Dunbreen Rovers 0-4 Strathroy Harps
East Belfast II 5-3 Greysteel
Enniskillen Town United 7-0 Derryhirk United
Greencastle Rovers 0-5 All Saints OB
Heights 3-1 Lincoln Courts
Hillsborough Boys 2-1 Kelvin OB
Lisahally 2-0 Abbeyview
Loughgall Reserves 5-3 Groomsport
Magheraveely 1-3 Willowbank
Newmills 3-1 The Dons
Rathcoole 3-2 Donaghadee
Shamrock 5-1 FC Whiteabbey
Tullans Red Star 0-2 Beann Mhadaghain

Saturday, 2nd November, 2019 - First Round
FC Whiteabbey 5-4 Comber Rec. II

Saturday, 19th October, 2019 - Second Round
Kilrea United 2-0 Ballinamallard United Reserves
The Dons 3-2 Claudy Rovers

Saturday, 12th October, 2019 - Second Round
22nd OB 0-9 NFC Kesh
4th Newtownabbey OB 1-3 Hillsborough Boys
Abbeyview 3-0 Enniskillen Galaxy
Aghadowey 0-8 Magheraveely
Ahoghill Thistle 0-2 Taughmonagh YM
Ardmore 1-0 Belfast Athletic
Armagh Blues 5-3 Queens Grads
Ballycastle United 9-1 Moyola Park Olympic
Ballykelly United 2-2 (5-6p) Cumann Spoirt an Phobail
Ballysillan Swifts 0-4 BBOB Londonderry
Bangor Swifts II 0-5 Dergview Reserves
Beann Mhadaghain 5-3 St. Lukes II
Belfast Celtic YM 5-1 Woodlands
Belvoir FC 0-1 Aquinas II
Caledon Rovers 5-0 Southside Rangers
Clough Rangers 3-2 Coagh United Reserves
Cloughmills 2-1 Lisnarick
Crumlin Star II disq Beragh Swifts w/o
Crumlin United II 0-5 Strathroy Harps
Derryhirk United 2-0 Greenfield Park
Dervock 4-3 Annalong
Donaghadee 4-3 Harryville Homers
Draperstown Celtic 4-1 Derriaghy CC II
Dromara Village II 3-3 (3-5p) Greencastle Rovers
FC Moylena 1-4 Ballymoney United Reserves
Fintona Swifts 0-2 Enniskillen Town United
Ford 2-3 Sandy Row
Goodyear 3-4 Donemana
Irvinestown Wanderers 8-2 Moira Albion
Killen Rangers 2-4 St. Teresas
Lincoln Courts 5-1 Lagan Swifts
Loughgall Reserves 5-0 Bloomfield II
Mourne Celtic 0-8 Ballyoran
Newmills 4-1 Upperlands
Orchard Farm 3-4 Immaculata II
Portavogie Rangers 4-2 Realta naCromoige
Raceview 0-1 Carniny Amateur & Youth
Randalstown 1-4 43rd Dundonald
Randalstown Ramblers 5-3 Damolly
Rathcoole 2-0 Windmill Stars Reserves
Ravenhill YM 0-1 Cleary Celtic
Sandy Hill 5-0 Newcastle Swifts
St Marys (Newtownabbey) 7-1 Lurgan BBOB
St Matthews 1-2 East Belfast II
Tullans Red Star 5-3 Holywood II
Tummery Athletic 2-3 Ardstraw Reserves
Willowbank 7-3 Dundela Reserves
Woodvale II 1-5 Killymoon Rangers

Saturday, 28th September, 2019 - First Round
Annalong 11-1 Rock Athletic
Greenfield Park 3-1 Hanover Reserves

Saturday, 21st September, 2019 - First Round
Aghadowey 2-1 Portadown BBOB
Ahoghill Thistle 4-3 Scarva Rangers
Antrim Rovers w/d Newcastle Swifts w/o
Ardglass 3-7 Beragh Swifts
Ballinamallard United Reserves 5-4 Glentoran Colts
Ballykelly United 4-0 St. Patrick's YM
Bangor Swifts II w/o HW Welders U20
Beann Mhadaghain 7-0 Star United
Berlin Swifts 1-10 Belfast Athletic
Bloomfield II 4-0 Tollymore United
Carniny Amateur & Youth 5-3 Lower Shankill
Caw 1-3 Magheraveely
Cloughmills 2-1 Ards Rangers II
Coagh United Reserves 1-1 (4-3p) Banbridge YC OB
Coalisland Athletic 1-2 Dergview Reserves
Derriaghy CC II 5-3 Claudy Rovers
Dervock w/o Parkview
Dromara Village Reserves 2-1 Enniskillen Rovers
Eglinton 1-2 Hillsborough Boys
Enniskillen Galaxy 2-0 Lurgan Town Reserves
Enniskillen Rangers 5-0 Colin Valley II
FC Moylena w/o Greenwell Star II
Finn Harps 3-5 Upperlands
Fintona Swifts 3-0 Shorts II
Glebe United 1-2 St. Teresa's
Kilrea United 3-1 Bangor YM
Kircubbin 2-6 Belvoir
Knockmenagh Swifts 2-5 Ford
Limavady RFC 3-4 Cumann Spoirt an Phobail
Lisnarick 2-1 Dungiven Reserves
Maguiresbridge 0-7 BBOB Londonderry
Moneyslane Reserves 2-3 Dundela Reserves
Mountjoy United 0-6 Enniskillen Town United
Mourne Celtic 4-2 Islandmagee II
Newington U20 w/d Killen Rangers w/o
Newry Celtic 2-1 Aquinas II
North Belfast United w/d The Dons w/o
Oxford Sunnyside Reserves 1-7 Heights
PSNI Olympic 1-6 NFC Kesh
Realta Na Cromoige 8-4 Strule United
Red Star (Carrick) 0-6 Orchard Farm
Roe Valley 1-4 Moyola Park Olympic
Rosario YC Reserves 1-4 Portavogie Rangers
Rossowen 1-1 (1-3p) Loughgall Reserves
Sandy Hill 4-2 Clonduff
Southside 2-4 Randalstown Ramblers
St. Mary's (Newtownabbey) 7-1 Villa Rovers
St. Matthew's 2-1 Brantwood Reserves
Strathroy Harps 7-0 Gilford Crusaders
Tullymore Swifts 2-3 Caledon Rovers
Whitehead Eagles 0-3 Ardmore
Windmill Stars Reserves 3-1 Valley Rangers Reserves
Woodvale II 1-1 (4-3p) Rooftop

Saturday, 14th September, 2019 - First Round
Abbeyview 3-2 St. Mary's YC II
All Saints OB 7-0 Newbuildings United Reserves
Ardstraw Reserves w/o Desertmartin Swifts
Armagh Blues 4-1 Tullyally Colts
Armagh Rovers 2-8 Southside Rangers
Artigarvan 1-5 Ballyoran
Ballycastle United 2-0 Glenavy
Ballymoney United Reserves 3-2 Bryansburn Rangers II
Belfast Celtic Reserves 2-3 Ravenhill YM
Bessbrook United 8-1 Banbridge Rangers Reserves
Braid United 1-2 Crumlin Star II
Burnfoot United 0-8 St. James' Swifts II
Castlewellan Town 1-2 Sandy Row
Claudy Rovers 4-1 United LT
Connor 1-4 Belfast Celtic YM
Craigavon City Reserves 2-4 Raceview
Crumlin United II 2-0 Mountfield
Dollingstown Reserves 1-1 (4-5p) Groomsport
Donaghadee 2-2 (4-2p) Foyle Wanderers
Draperstown Celtic 2-1 Finaghy
Drumquin United 2-3 4th Newtownabbey OB
Dunbreen Rovers 4-3 North Down
East Belfast II 3-1 Enniskillen Athletic
Goodyear 2-1 Dunmurry Rec. II
Greysteel 7-0 Fivemiletown United II
Harryville Homers 3-2 Portrush
Hill Street 0-7 Willowbank
Holywood II 3-0 Magherafelt Reds
Immaculata II 6-0 3rd Bangor OB
Irish Street 0-9 Newhill
Irvinestown Wanderers 5-1 Lisnaskea Rovers
Kashmir w/d Newmills w/o
Kelvin OB 2-0 Newtownbreda
Killymoon Rangers 5-2 Newtown Forest
Lagan Swifts 5-1 Wakehurst
Lisahally 5-0 Greensland II
Lisbellaw United 1-2 Tummery Athletic
Loughside 4-6 22nd OB
Lower Maze Reserves 1-8 Derryhirk United
Malachians II 2-4 Damolly
Mallusk Athletic 1-2 43rd Dundonald
Moira Albion 5-1 Lambeg Rangers
Omagh Hospitals 2-3 Greencastle Rovers
Queen's Graduates 8-1 New Santos
Randalstown 6-0 Magheralin Village
Rathcoole 6-1 FC Penarol
Rathfriland Reserves 3-5 Cleary Celtic
Riada 3-5 Donemana
Richhill Reserves 1-2 Lurgan BBOB
Shamrock 6-1 St. Oliver Plunkett II
Sion Swifts 0-3 Clough Rangers
St. Malachy's OB 0-5 Nortel
Tandragee Rovers Reserves 3-4 St. Luke's II
Taughmonagh YM 6-1 Roe Rovers
Tullans Red Star 4-3 Donacloney
Waveney Swifts 1-2 Ballysillan Swifts
Woodlands 5-0 Ballynure OB B