I Fan News
Thank you
H Tickets

Junior Cup 2018-19

Final
Saturday, 8th June, 2019
Enniskillen Rangers 1-0 Tummery Athletic

Semi-finals
Wednesday, 3rd April, 2019
Willowbank 1-2 Tummery Athletic

Monday, 1st April, 2019
Bessbrook United 3-1 Enniskillen Rangers
(Bessbrook United expelled for fielding an ineligible player)

Quarter-finals
Saturday, 2nd March, 2019
Ahoghill Thistle 1-5 Enniskillen Rangers
Bessbrook United 4-1 Rosario YC II
St. Oliver Plunkett 3-4 Tummery Athletic
Willowbank 2-0 Greenisland

Fifth Round
Saturday, 9th February, 2019
Ahoghill Thistle 1-0 St. Matthew's
Ford 2-3 St. Oliver Plunkett
Foyle Wanderers 1-2 Enniskillen Rangers
Heights 1-3 Willowbank
Strathroy Harps 2-3 Bessbrook United
Tummery Athletic 3-1 Finaghy

Saturday, 2nd February, 2019
Rosario YC II 4-0 Portrush
Rossowen 1-3 Greenisland

Fourth Round
Saturday, 5th January, 2019
Abbeyview 1-1 (3-4p) Ahoghill Thistle
Beann Mhadaghain 2-2 (2-4p) Enniskillen Rangers
Belfast Celtic YM 3-4 Foyle Wanderers
Caledon Rovers 1-4 Ford
Enniskillen Town United 0-1 Bessbrook United
Finaghy 1-0 Omagh Hospitals
Greenisland 2-0 Hill Street
Irvinestown Wanderers 1-1 (3-5p) Rosario YC II
Moneyslane Reserves 1-3 Heights
NFC Kesh 2-3 St. Oliver Plunkett
Nortel 2-3 Portrush
Rossowen w/o Dervock
Sporting Lisburn 4-5 St. Matthew's
Strathroy Harps 6-2 Dollingstown Reserves
Strule United 0-3 Tummery Athletic
Willowbank 11-1 Ruby's Rovers

Third Round
Saturday, 15th December, 2018
Ford 4-1 Dundela Reserves

Saturday, 24th November, 2018
Aghadowey 2-6 Hill Street
Annalong 2-3 Sporting Lisburn
Antrim Rovers 1-2 Finaghy
Armagh Blues 0-2 Beann Mhadaghain
Ballinamallard United Reserves 2-2 (2-4p) Enniskillen Town United
Ballybogey 1-3 St. Matthew's
Ballykeel 1-5 Nortel
Bangor Rangers 1-2 Abbeyview
Bangor YM 1-2 Strule United
Belfast Celtic YM 5-2 Harryville Homers
Bessbrook United 1-1 (5-4p) Donaghadee
Clough Rangers 1-3 Irvinestown Wanderers
Connor 0-2 Foyle Wanderers
Dervock 6-0 Rathcoole
Dollingstown Reserves 3-1 Hillsborough Boys
Enniskillen Rangers 5-0 St. Teresa's
FC Whiteabbey 1-4 Caledon Rovers
Heights 4-2 Rockview United
Lower Shankill 2-4 Willowbank
Moneyslane Reserves 3-2 Eglinton
Newhill 0-3 Greenisland
Newington Reserves 0-10 Ahoghill Thistle
Omagh Hospitals 3-1 Newry Celtic
Portrush 3-1 Mountjoy United
Rosario YC II 9-0 Tandragee Rovers Reserves
Rossowen 0-0 (3-2p) Kashmir
Sandyhill 0-4 Strathroy Harps
St. Malachy's OB 0-3 Ruby's Rovers
St. Mary's YC II 0-2 NFC Kesh
St. Oliver Plunkett 2-0 Loughgall Reserves
Tummery Athletic 4-3 Kelvin OB

Second Round
Saturday, 8th December, 2018
Tullyally Colts 1-2 Ford FC

Saturday, 20th October, 2018
Enniskillen Town United 6-3 Ardmore
Lisnarick 1-2 Strule United
Mountjoy United 4-0 Castle Star
Newbuildings United Reserves 0-1 Moneyslane Reserves
Omagh Hospitals 6-2 Enniskillen Athletic
Tummery Athletic 8-1 Shamrock

Saturday, 13th October, 2018
4th Newtownabbey OB 2-8 Heights
Ahoghill Thistle w/o 18th Newtownabbey OB II
Antrim Rovers 3-2 Dergview Reserves
Ballinamallard United Reserves 2-1 Greysteel
Ballybogey 4-3 Scarva Rangers
Ballyoran 3-4 Beann Mhadaghain
Banbridge YCOB 0-1 Hill Street
Bangor Rangers 3-2 Derryhirk United
Caledon Rovers 4-2 PSNI Olympic
Carniny Amateur & Youth 0-2 FC Whiteabbey
Cleary Celtic 0-2 Dervock
Connor 3-2 Mountfield
Dundela Reserves 5-1 Ballynure OB B
Enniskillen Rangers 3-0 St. Mary's
Finaghy 4-0 Finn Harps
Garvagh 0-3 Belfast Celtic YM
Gilford Crusaders 1-3 Rockview United
Greenisland 8-2 Draperstown Celtic
Harryville Homers 1-0 Beragh Swifts
Hillsborough Boys 0-6 Bryansburn Rangers II
HW Welders U20 2-2 (3-5p) Newhill
Irvinestown Wanderers 8-0 Banbridge Town Reserves
Killen Rangers 1-2 Newry Celtic
Lincoln Courts 2-2 (1-3p) Bessbrook United
Lower Shankill w/o St. Patrick's YM II
Lurgan Celtic Reserves 0-6 Donaghadee
Magheraveely 2-4 Aghadowey
Newtown Forest 1-5 Bangor YM
Nortel 4-2 Ballycastle United
North Belfast United 1-2 Rathcoole
Rosario YC II 2-1 Roe Rovers
Rossowen 2-1 Ballykelly United
Ruby's Rovers 4-1 Maguiresbridge
Sporting Lisburn 2-1 Crumlin United II
St. James' Swifts II 1-2 Sandy Hill
St. Mary's YC II 7-1 Irish Street
St. Oliver Plunkett 5-0 Tullans Red Star
Tollymore United 1-4 Tandragee Rovers Reserves

First Round
Saturday, 22nd September, 2018
Ards Rangers II 0-8 St Oliver Plunkett
Ballybogey 4-3 Goodyear
Ballykeel 5-2 Annagh United Reserves
Ballykelly United 6-1 Knockmenagh Swifts
Ballymoney United Reserves 1-8 Heights
Banbridge Town Reserves 1-0 Derriaghy CC II
Banbridge YCOB 3-1 Ardstraw
BBOB Londonderry 2-6 Nortel
Belfast Celtic YM 4-2 Hanover Reserves
Castle Star 5-1 Cloughmills
Claudy Rovers 1-3 Ballycastle United
Cleary Celtic 4-3 Queens Grads
Coagh United Reserves 1-4 Ahoghill Thistle
Comber Rec II 2-3 H&W Welders II
Connor 8-1 Carrickfergus Athletic
Craigavon City II 1-10 Hillsborough Boys
Crosscollyer YM 2-1 22nd OB
Damolly 4-5 Newtown Forest
Derryhirk United 10-0 Magherafelt Reds
Dervock 12-3 Macosquin
Donacloney 0-1 Enniskillen Athletic
Draperstown Celtic 2-1 Caw
Gilford Crusaders 3-1 Dromara Village II
Greenisland 4-0 All Saints OB
Hill Street 2-0 Newtownbreda
Islandmagee II 4-6 Ballyoran
Killymoon Rangers 1-6 Dundela Reserves
Limavady Rugby 0-5 Crumlin United II
Lisahally 5-5 (2-4p) FC Whiteabbey
Magheraveeley 8-1 Claudy United
Newbuildings United Reserves 3-2 Waveney Swifts
Newmills 1-2 Harryville Homers
NFC Kesh 7-3 Lisnaskea Rovers
North Down II 1-12 Ford
Portadown BBOB 1-4 Finaghy
Rathcoole 9-1 Ballyclare North End
Realta 1-6 Bangor YM
Riada 2-3 Irish Street
Rockview United 8-0 3rd Bangor OB
Rubys Rovers 4-0 Bloomfield II
Scarva Rangers 2-0 Bangor Swifts II
Shamrock 7-1 Richhill AFC Reserves
Sporting Lisburn 7-3 Parkview
St Lukes II 1-7 Garvagh
St Marys 5-0 Portstewart UUC
St Patricks YM II 2-1 Killeavey United
Strule United 4-3 Michelin
Tollymore United 5-0 Orchard Farm
The Dons 0-8 Abbeyview
Tullans Red Star 1-1 (4-2p) Seapatrick Reserves
Tullyally Colts 3-1 Lisbellaw United
Woodlands 3-4 Killen Rangers

Saturday, 15th September, 2018
4th Newtownabbey OB 5-3 Kilrea United
AFC Silverwood Reserves w/d Oxford Sunnyside Reserves
Albert Foundry II 1-2 Aghadowey
Ambassadors 0-1 Annalong
Antrim Rovers 2-2 (5-3p) Portvogie Rangers
Ballynure OB B 9-0 Dromore Amateurs Reserves
Beann Mhadaghain 4-1 Lurgan Town Reserves
Bessbrook United 8-0 Derrybeg
Clough Rangers 1-0 Ballysillan Swifts
Coalisland Athletic 1-2 Kashmir
Cookstown Youth Colts 3-11 Armagh Blues
Cumann Spoirt an Phobail 3-5 Bangor Rangers
Desertmartin Swifts 0-2 St Malachys OB
Dollingstown Reserves w/o Dromore
Donaghadee 3-0 Knocktonagh
Dunbreen Rovers 2-8 Willowbank
Enniskillen Rangers 18-0 Crieve Rovers
Fivemiletown United Reserves 0-4 Sandy Hill
Foyle Wanderers w/o Killough
Greysteel 4-2 Fintona Swifts
Irvinestown Wanderers w/o Malachians II
Kelvin OB 3-1 Shorts II
Kircubbin 0-5 Rosario YC II
Lincoln Courts 5-4 Brantwood Reserves
Lisnarick 3-2 Grove United II
Loughgall Reserves w/o Millburn United
Lower Shankill 10-0 Rooftop
Lurgan Celtic II 3-2 Enniskillen Galaxy
Lurgan United 0-3 18th Newtownabbey OB II
Maguiresbridge 2-1 Mallusk Athletic
Moneyslane Reserves 2-1 Loughside
Mountfield 5-2 FC Penarol
Newhill w/o Donegal Celtic Reserves
Newington Reserves 6-0 Lurgan BBOB
Orangefield OB II 3-5 Ardmore
Portrush 3-0 Glebe United
PSNI Olympic 8-3 Castlewellan
Raceview 0-4 Newry Celtic
Rathfriland Rangers Reserves 0-2 Ballinamallard United II
Rectory Rangers Reserves 0-2 Eglinton
Red Star Carrick 1-2 Bryansburn Rangers II
Rock Athletic 3-7 North Belfast United
Rossowen 5-1 Moira Albion
Sport & Leisure Swifts Reserves 3-7 St James Swifts Reserves
St Marys YC II 3-2 Ballymacash Rangers II
St Matthews 8-1 Drumquin United
St Teresas 5-3 Donemana
Suffolk Swifts 4-6 Omagh Hospitals
Tandragee Rovers Reserves 1-1 Sporting Ballymoney
Tullymore Swifts 6-6 (3-4p) Strathroy Harps
Tummery Athletic 3-1 Windmill Stars Reserves
Valley Rangers II 1-3 Beragh Swifts
Villa Rovers 1-5 Caledon Rovers
Whitehead Eagles 1-3 Mountjoy United