I Fan News
Thank you
H Tickets

Irish Cup 2019-20

Friday, 31st July, 2020 - Final
Ballymena United 1-2 Glentoran

Monday, 27th July, 2020 - Semi-finals
Ballymena United 1-1 (3-1p) Coleraine
Cliftonville 1-1 (6-7p) Glentoran

Saturday, 29th February, 2020 - Quarter-finals
Ballinamallard United 0-2 Ballymena United
Dungannon Swifts 1-2 Cliftonville
Glentoran 2-1 Crusaders

Friday, 28th February, 2020 - Quarter-finals
Larne 2-3 Coleraine

Saturday, 1st February, 2020 - Sixth Round
Ballyclare Comrades 0-1 Larne
Carrick Rangers 1-5 Crusaders
Cliftonville 3-1 Rathfriland
Coleraine 3-0 Banbridge Town
Dungannon Swifts 4-2 Newry City
Knockbreda 2-5 Ballinamallard United
Queen's University 2-3 Glentoran
Warrenpoint Town 1-2 Ballymena United

Saturday, 4th January, 2020 - Fifth Round
Ards 1-3 Carrick Rangers
Ballinamallard United 1-0 Dollingstown
Ballyclare Comrades 2-1 HW Welders
Ballymena United 2-0 Crumlin Star
Banbridge Town 2-2 (5-4p) East Belfast
Cliftonville 6-0 Hanover
Crusaders 3-0 Dundela
Glenavon 0-2 Coleraine
Glentoran 2-2 (5-4p) Portadown
Institute 2-3 Dungannon Swifts
Knockbreda 3-2 Dergview
Larne 8-0 Belfast Celtic
Loughgall 1-2 Rathfriland Rangers
Newry City 3-1 Bangor
Queen's University 2-1 Linfield
Warrenpoint Town 3-1 PSNI

Saturday, 30th November, 2019 - Fourth Round
Banbridge Town 3-2 Ballymacash Rangers
Belfast Celtic 2-1 Larne Tech. OB
Brantwood 2-5 Rathfriland Rangers
Coagh United 0-1 Crumlin Star
Dollingstown 6-0 Tullycarnet
East Belfast 7-1 Islandmagee
Limavady United 1-3 Bangor
Valley Rangers 1-5 Hanover

Saturday, 2nd November, 2019 - Third Round
18th Newtownabbey OB 2-3 Coagh United
Ardstraw 1-2 Islandmagee
Banbridge Town 2-1 Dunmurry Rec.
Belfast Celtic 3-1 Annagh United
Brantwood 4-3 Crumlin United
Chimney Corner 0-3 Valley Rangers
Crumlin Star 1-0 Greenisland
Dollingstown 2-1 Lisburn Distillery
Hanover 3-2 Killyleagh YC
Limavady United 3-0 Aquinas
Moneyslane 1-5 Bangor
Newington 0-3 East Belfast
Rathfriland Rangers 3-0 Lisburn Rangers
St. James' Swifts 0-4 Ballymacash Rangers
Tobermore United 1-3 Larne Tech. OB
Tullycarnet 4-3 Armagh City

Saturday, 28th September, 2019 - Second Round
Aquinas 2-1 Craigavon City
Ardstraw 4-1 Wakehurst
Armagh City 2-1 Dunloy
Ballymacash Rangers 2-1 Dunmurry YM
Ballymoney United 2-3 East Belfast
Banbridge Rangers 0-3 Bangor
Brantwood 4-3 Moyola Park
Comber Rec. 2-4 Coagh United
Crewe United 3-4 Crumlin United
Crumlin Star w/o Trojans
Dollingstown 5-0 Lower Maze
Dunmurry Rec. 3-2 Newbuildings United
Greenisland 2-0 Albert Foundry
Hanover w/o Oxford United Stars
Islandmagee 5-2 Shorts
Killyleagh YC 1-0 Downshire YM
Limavady United 2-0 Immaculata
Lisburn Distillery 3-2 Strabane Athletic
Lurgan Town 0-4 St. James' Swifts
Maiden City 1-3 Tullycarnet
Moneyslane 9-0 Mossley
Newcastle 0-5 Banbridge Town
Newtowne 0-2 Newington
Portstewart 0-1 Belfast Celtic
Rathfriland 4-2 Seagoe
Richhill AFC 0-3 Valley Rangers
Shankill United 1-4 Lisburn Rangers
Suffolk 1-4 Larne Tech. OB
Tandragee Rovers 5-7 18th Newtownabbey OB
Tobermore United 7-1 Oxford Sunnyside
Woodvale 1-7 Annagh United

Friday, 27th September, 2019 - Second Round
Glebe Rangers 1-1 (3-4p) Chimney Corner

Saturday, 17th August, 2019 - First Round
Albert Foundry 3-1 Bloomfield
Annagh United 4-1 Derriaghy CC
Armagh City 7-0 1st Bangor
Ballynahinch Olympic 2-3 Bangor
Banbridge Town 2-1 Dungiven
Barn United 0-3 Oxford Sunnyside
Belfast Celtic 9-1 Dromore Amateurs
Bryansburn Rangers 1-3 Crumlin United
Chimney Corner 5-1 Laurelvale
Comber Rec. 2-0 Bangor Amateurs
Cookstown RBL 2-3 Glebe Rangers
Cookstown Youth 0-5 Newington
Craigavon City 5-0 Seapatrick
Crewe United w/o Donegal Celtic
Crumlin Star 8-0 Kilmore Rec.
Downshire YM 2-0 Rectory Rangers
Dromara Village 3-6 Coagh United
East Belfast 3-1 St. Mary's YC
Fivemiletown United 2-3 Ardstraw
Grove United 2-4 Newcastle
Hanover w/o Lurgan Celtic
Holywood 1-4 Newbuildings United
Iveagh United 1-3 Lurgan Town
Limavady United 3-0 Ballynure OB
Maiden City 3-2 Bourneview Mill
Malachians 1-2 Moneyslane
Mossley 4-1 Markethill Swifts
Moyola Park 11-0 Colin Valley
Newtowne w/o Drumaness Mills
Richhill AFC w/o Ballywalter Rec.
Rosario YC 0-1 Killyleagh YC
Rosemount Rec. 2-3 Dunmurry Rec.
Saintfield United 0-2 Banbridge Rangers
Sirocco Works 2-2 (3-4p) Seagoe
St. James' Swifts 4-1 Abbey Villa
St. Oliver Plunkett 2-2 (2-3p) Ballymacash Rangers
Strabane Athletic w/o Ballynahinch United
Suffolk 3-0 St. Luke's
Trojans 3-1 Desertmartin
Tullyvallen 2-2 (3-4p) Dunloy
Wakehurst 3-1 Ards Rangers
Woodvale 5-1 Windmill Stars