Skip Navigation

Domestic

Irish Cup

Saturday, 3rd October, 2015 - Second Round (kick-off 1:30pm)

  • 18th Newtownabbey OB v. Abbey Villa
  • Ardglass v. Killyleagh YC
  • Ards Rangers v. Strabane Athletic
  • Ballywalter Rec. v. Tandragee Rovers
  • Banbridge Rangers v. Seapatrick
  • Brantwood v. Sirocco Works
  • Crumlin Star v. Newry City AFC
  • Crumlin United v. Seagoe
  • Derriaghy CC v. Trojans
  • Desertmartin v. Lisburn Rangers
  • Downshire YM v. Moneyslane
  • Dromara Village v. Newcastle
  • Dunloy v. Dundonald
  • Dunmurry Rec. v. Hanover
  • Groomsport v. Newtowne
  • Immaculata v. Dunmurry YM
  • Larne Tech. OB v. Oxford United Stars
  • Malachians v. Comber Rec.
  • Rathcoole v. Lower Maze
  • Rathfriland Rangers v. Crewe United
  • St. Mary's YC v. Downpatrick
  • St. Patrick's YM v. Shankill United
  • Valley Rangers v. Rathfern Rangers
  • Wellington Rec. v. Rosario YC

 

Friday, 21st August, 2015 - First Round

  • Ballynure OB 1-2 Sirocco Works

Thursday, 20th August, 2015 - First Round

  • Drumaness Mills 1-4 Dunloy

Tuesday, 18th August, 2015 - First Round

  • Newcastle 3-2 Ballynahinch Olympic
     

Byes: Downpatrick, Dunmurry Rec., Groomsport, Larne Tech OB, Oxford United Stars, Rathfriland Rangers, Seagoe

Saturday, 22nd August, 2015 - First Round (kick-off 1:30pm)

  • Abbey Villa 4-1 UUJ
  • Ardstraw 1-5 Newry City AFC
  • Ballynahinch United 2-4 Valley Rangers
  • Ballynure OB v. Sirocco Works
  • Ballywalter Rec. 4-2 Iveagh United
  • Bloomfield v. Desertmartin
  • Chimney Corner 3-3 (4-5p) Downshire YM
  • Comber Rec. 3-0 Windmill Stars
  • Craigavon City 3-4 Lower Maze
  • Crumlin Star v. Shorts
  • Crumlin United 3-2 Nortel
  • Derriaghy CC 4-1 Orangefield OB
  • Donard Hospital 2-4 Shankill United
  • Dromara Village 2-1 Colin Valley
  • Dromore Amateurs 0-3 Lisburn Rangers
  • Dundonald 3-2 Broomhill
  • Dungiven 1-5 Newtowne
  • Dunmurry YM 8-1 Laurelvale
  • East Belfast 1-2 Ards Rangers
  • Fivemiletown United 2-3 St. Mary's YC
  • Grove United v. Malachians
  • Hanover 5-1 Ballymoney United
  • Immaculata v. 1st Bangor
  • Killyleagh YC 3-2 Bryansburn Rangers
  • Lurgan Town v. Wellington Rec.
  • Magherafelt Sky Blues 1-2 Brantwood
  • Moneyslane 2-1 Barn United
  • Mossley 1-3 18th Newtownabbey OB
  • Newbuildings United 2-3 Crewe United
  • Newcastle v. Ballynahinch Olympic
  • Oxford Sunnyside 2-7 Rosario YC
  • Portaferry Rovers 0-3 Banbridge Rangers
  • Rathcoole 3-2 Ballymacash Rangers
  • Rathfern Rangers 4-2 Richhill
  • Saintfield United 1-2 Ardglass
  • Seapatrick 1-0 Killymoon Rangers
  • St. Patrick's YM 2-1 Markethill Swifts
  • Strabane Athletic 11-0 Kilmore Rec.
  • Tandragee Rovers 1-0 Albert Foundry
  • Trojans 2-1 Islandmagee

Friday, 21st August, 2015 - First Round

  • Ballynure OB 1-2 Sirocco Works

Thursday, 20th August, 2015 - First Round

  • Drumaness Mills 1-4 Dunloy

Tuesday, 18th August, 2015 - First Round

  • Newcastle 3-2 Ballynahinch Olympic
     

Byes: Downpatrick, Dunmurry Rec., Groomsport, Larne Tech OB, Oxford United Stars, Rathfriland Rangers, Seagoe

Enter your NI Fans username and password to sign-in.

Forgotten your password?