I Fan News
Thank you
H Tickets

Irish Cup 2011-12

Saturday, 5th May, 2012 Final

Crusaders 1-4 Linfield (played at Windsor Park)

Saturday, 14th April, 2012 Semi-final

Newry City 0-7 Linfield (played at The Oval)

Saturday, 31st March 2012 Semi-final

Dungannon Swifts 0-1 Crusaders (played at Mourneview Park)

Monday 12th March 2012 Quarter-final replay

Dungannon Swifts 1-0 Donegal Celtic

Saturday 3rd March 2012 Quarter-finals

Coleraine 0-2 Crusaders
Donegal Celtic 1-1 Dungannon Swifts
Linfield 4-0 Coagh United
Newry City 1-2 Ballymena United

Monday 20th February 2012 Sixth Round Replay

Coagh United 4-1 Newbuildings United

Saturday 11th February 2012 Sixth Round

Ballymena United 3-1 Derriaghy CC
Ballymoney United 1-6 Newry City
Coleraine 3-0 Ballinamallard United
Coagh United 1-1 Newbuildings United
Dungannon Swifts 3-0 Newington YC
Glenavon 0-4 Crusaders
Linfield 5-1 Carrick Rangers

Friday 10th February 2012 Sixth Round

Donegal Celtic 1-0 Cliftonville

Tuesday 24th January 2012 Fifth Round Replay

Donegal Celtic 1-0 Institute
Loughgall 1-2 Coagh United

Saturday 14th January 2012 Fifth Round

Banbridge Town 0-1 Newry City
Bangor 2-4 Ballymoney United
Cliftonville 2-0 Ards
Coagh United 2-2 Loughgall
Coleraine 3-2 Larne Tech. OB
Crusaders 3-0 Warrenpoint Town
Dergview 0-1 Derriaghy CC
Dundela 0-3 Ballinamallard United
Dungannon Swifts 3-1 Larne
Glenavon 2-1 Portadown
Glentoran 0-1 Newington YC
Institute 1-1 Donegal Celtic
Killymoon Rangers 1-3 Carrick Rangers
Linfield 7-1 Ballyclare Comrades
Lisburn Distillery 1-2 Ballymena United
Newbuildings United 4-1 Dunmurry Rec.

Saturday 7th January 2012 Fourth Round

Larne Tech. OB 6-1 Rathfriland Rangers

Wednesday 4th January 2012 Fourth Round

Dergview 5-1 Knockbreda

Saturday 17th December 2011 Fourth Round

Newry City 6-1 Sport & Leisure Swifts

Saturday 10th December 2011 Fourth Round

Ards 3-0 Annagh United
Ards Rangers 2-2 (3-5p) Dunmurry Rec.
Armagh City 0-3 Newbuildings United
Banbridge Town 4-1 Immaculata
Coagh United 1-0 Banbridge Rangers
Dundela 2-0 Wakehurst
Glebe Rangers 0-3 Newington YC
HW Welders 0-1 Warrenpoint Town
Institute 2-0 Limavady United
Iveagh United 1-4 Ballymoney United
Killymoon Rangers 3-1 Moyola Park
Loughgall 5-0 Chimney Corner
Lurgan Celtic 1-2 Ballyclare Comrades
Portstewart 0-3 Bangor
PSNI 0-3 Larne
Queen's University 0-2 Derriaghy CC
Tobermore United 1-3 Ballinamallard United

Saturday 19th November 2011 Third Round

Ards Rangers 3-1 Albert Foundry
Derriaghy CC 1-0 Ballynahinch United
Dunmurry Rec. 4-0 1st Bangor
Immaculata 2-0 Crumlin Star
Larne Tech. OB 2-0 Downpatrick
Mountjoy United 0-3 Banbridge Rangers
Newbuildings United 6-1 Dromara Village
Newington YC 4-3 Sirocco Works
Rathfriland Rangers 1-1 (4-3p) Islandmagee
Wellington Rec. 1-2 Iveagh United

Saturday 22nd October 2011 Second Round

1st Bangor 4-3 Strabane & Sion Swifts United
Abbey Villa 1-2 Crumlin Star
Ballynahinch United 3-2 Crumlin United
Bangor Swifts 2-5 Dromara Village
Bryansburn Rangers 2-4 Albert Foundry
Carniny Amateur & Youth 3-5 Newbuildings United
Derriaghy CC 4-1 Raceview
Downpatrick 4-2 Brantwood
East Belfast 0-1 Sirocco Works
Holywood 2-5 Ards Rangers
Iveagh United 5-2 Broomhedge
Lisanally Rangers 1-4 Larne Tech. OB
Magherafelt Sky Blues 0-1 Immaculata
Mountjoy United 2-2 (5-3p) Newcastle
Rathfern Rangers 0-2 Newington YC
Rathfriland Rangers 3-2 Draperstown Celtic
Rosario YC 1-2 Banbridge Rangers
Shorts 2-3 Dunmurry Rec.
Tandragee Rovers 0-1 Islandmagee
Wellington Rec. 3-1 Lower Maze

Saturday 24th September 2011 First Round

Bourneview YM 2-9 Immaculata

Saturday 17th September 2011 First Round

1st Bangor 2-0 Drumaness Mills
Abbey Villa 6-0 Groomsport
Banbridge Rangers 2-0 Ardstraw
Bangor Rangers 3-3 (1-4p) Rathfern Rangers
Bangor Swifts 4-1 Richhill
Barn United 3-4 Holywood
Bloomfield 0-1 Draperstown Celtic
Broomhedge w/o Fivemiletown United (withdrawn)
Bryansburn Rangers 5-3 Ballywalter Rec.
Carniny Amateur & Youth 3-2 Saintfield United
Comber Rec. 1-1 (5-6p) Ballynahinch United
Crumlin Star 5-0 Lisburn Rangers
Desertmartin 1-5 Brantwood
Downpatrick 2-0 Mossley YM
Dromara Village 7-1 18th Newtownabbey
Dromore Amateurs 3-5 Shorts
Dungiven 1-2 Mountjoy United
East Belfast 4-1 Shankill United
Grove United 0-3 Tandragee Rovers
Islandmagee 4-0 Dunmurry YM
Iveagh United 2-1 AFC Craigavon
Killyleagh YC 2-3 Albert Foundry
Kilmore Rec. 5-5 (2-4p) Derriaghy CC
Kilroot Rec. 1-2 Newcastle
Larne Tech OB 4-2 Seagoe
Lurgan Town Boys 0-2 Raceview
Magherafelt Sky Blues 2-0 Crewe United
Malachians 3-6 Crumlin United
Newbuildings United 9-1 Hanover
Nortel 1-2 Lisanally Rangers
Rosario YC 2-0 Downshire YM
Strabane & Sion Swifts United 4-2 Ballynure OB
UUJ 4-7 Dunmurry Rec.
Wellington Rec. 2-1 Dollingstown

Byes: Ards Rangers, Lower Maze, Newington YC, Rathfriland Rangers, Sirocco WorksB