I Fan News
Thank you
H Tickets

Junior Cup 2016-17

Monday 1st May 2017 - Final

Enniskillen Rangers 5-1 Hill Street

Wednesday 5th April 2017 - Semi-finals

Ahoghill Thistle 2-2 (2-4p) Hill Street

Monday 3rd April 2017 - Semi-finals

Newry Celtic 0-5 Enniskillen Rangers

Saturday 11th March 2017 - Quarter-finals

Finaghy 1-3 Hill Street

Saturday 4th March 2017 - Quarter-finals

Ahoghill Thistle 3-2 Strathroy Harps
Claudy Rovers 1-2 Newry Celtic
Enniskillen Rangers 2-1 Lower Shankill

Saturday 18th February 2017 - Fifth Round

Tullymore Swifts 0-1 Lower Shankill

Saturday 4th February 2017 - Fifth Round

Ahoghill Thistle 3-0 Beragh Swifts
Enniskillen Rangers 3-0 Rosemount Rec.
Finaghy 2-0 Rectory Rangers
Hill Street 6-0 Strule United
HW Welders Reserves 1-3 Strathroy Harps
Newry Celtic 3-2 Cookstown Youth
Woodvale 3-4 Claudy Rovers

Saturday 21st January 2017 - Fourth Round

Claudy Rovers 4-3 Dervock

Saturday 7th January 2017 - Fourth Round

Ahoghill Thistle 3-1 Lisbellaw United
Ballysillan Swifts 2-3 Woodvale
Beragh Swifts 3-1 Ballyoran
Connor 2-3 HW Welders Reserves
Enniskillen Rangers 6-0 Armagh Rovers
Finaghy 4-2 Institute Reserves
Hill Street 2-1 Enniskillen Town United
Killen Rangers 1-2 Strule United
Newcastle II 0-2 Cookstown Youth
Newington II 2-3 Lower Shankill
Newry Celtic 1-0 Sandyhill
Rectory Rangers 2-0 4th Newtownabbey OB 'A'
Rosemount Rec. 4-2 Drumbo
Strathroy Harps 4-0 Limavady United Drummond
Tullymore Swifts 4-1 Magheraveeley

Saturday 3rd December 2016 - Third Round

Claudy Rovers 7-0 Churchill United
Crumlin Star II w/d Newcastle II
Crumlin United II A-A Armagh Rovers
Cullybackey Blues 0-6 Killen Rangers
Finn Harps 2-3 Beragh Swifts
Macosquin 1-4 Ahoghill Thistle
Newry Celtic 4-1 PSNI Olympic
Rectory Rangers 4-1 Carniny Rangers
Riada 1-3 Tullymore Swifts
Strule United 4-0 Heights

Saturday 26th November 2016 - Third Round

3rd Bangor OB II 1-9 Cookstown Youth
4th Newtownabbey OB 'A' 7-0 Roe Rovers
Ballyoran 4-0 Islandmagee II
Bangor Reserves 1-3 Drumbo
Berlin Swifts 0-5 Woodvale
Enniskillen Rangers 16-1 18th Newtownabbey OB II
Enniskillen Santos 1-3 Institute Reserves
Enniskillen Town United 5-1 Realta Na Cromoige
Hill Street 7-0 Woodlands
HW Welders Reserves 4-1 3rd Ballyclare OB
Limavady United Drummond 4-1 Ardoyne WMC
Lisbellaw United 4-1 Bangor Rangers
Lisnaskea Rovers 4-4 (4-5p) Dervock
Lower Shankill 5-1 Tullyally Colts
Magheraveeley 3-2 Dergview Reserves
Newhill 4-6 Connor
Newington YC II 3-2 NFC Kesh
Rosario YC II 1-2 Ballysillan Swifts
Rosemount Rec. 4-1 Belfast Celtic YM
Sandyhill 4-3 Mountjoy United
St. Mary's Newtownabbey 2-4 Finaghy
Willowbank 1-3 Strathroy Harps

Saturday 29th October 2016 - Second Round

Ballysillan Swifts 6-3 Rathfriland Reserves

Saturday 22nd October 2016 - Second Round

Berlin Swifts 5-1 Banbridge YC OB
Woodvale 6-2 Comber Rec. II

Saturday 15th October 2016 - Second Round

4th Newtownabbey OB 'A' 2-1 Remo
Abbeyview 0-1 Bangor Reserves
Ahoghill Thistle 3-0 St. Teresa's
Armagh Rovers 5-2 Annalong Swifts
Ballyoran 5-2 Draperstown Celtic
Banbridge Town Reserves 3-5 Crumlin Star II
Bangor Rangers 5-0 Foyle Wanderers
BBOB Londonderry 2-3 HW Welders Reserves
Belfast Celtic YM 5-2 All Saints OB
Beragh Swifts 5-1 Portrush
Bessbrook United 1-2 Limavady United Drummond
Braid United 0-4 Strule United
Brantwood Reserves 0-4 Rectory Rangers
Cookstown Youth 3-0 Drumquin United
Crewe United II 3-6 PSNI Olympic
Crumlin United II 7-3 Bushmills United
Cullybackey Blues 5-4 Sport & Leisure Swifts Reserves
Desertmartin Swifts 1-4 Claudy Rovers
Drumbo 3-1 Lurgan BBOB
Dundela Reserves 0-6 Lisbellaw United
Enniskillen Athletic 2-3 Connor
Enniskillen Rangers 7-0 Armagh Celtic
Finn Harps 6-6 (5-3p) Cumman Spoirt An Phobail
Fivemiletown United Reserves 0-8 Newington
Garvagh 3-5 Roe Rovers
Heights 5-0 Michelin
Hill Street 9-2 St. Matthews
Immaculata II 0-3 Killen Rangers
Lisnaskea Rovers 6-1 Hanover Reserves
Loughgall Reserves 0-1 Carniny Rangers
Lower Shankill 6-3 Portavogie Rovers
Malachians II 1-6 Willowbank
Mountjoy United 4-2 Greenfield Park
Newhill 5-5 (4-2) Portadown BBOB
Newry Celtic 8-5 Bloomfield II
NFC Kesh 4-2 Lincoln Courts
Realta Na Cromoige 2-2 (11-10) Annagh United Reserves
Riada 1-0 Newtownbreda
Rosario YC II 4-3 Lisnarick
Rosemount Rec. 4-0 Derryhirk United
St. Oliver Plunkett 1-2 Ardoyne
Strathroy Harps 3-2 Ballybogey
Tullyally Colts 3-1 Ambassadors
Tullymore Swifts 6-2 Goodyear
Valley Rangers Reserves 1-7 Finaghy

Saturday 17th September 2016 - First Round

18th Newtownabbey OB II 6-0 43rd Dundonald
3rd Bangor OB II 5-4 Armagh Blues
Abbeyview w/o Union Lusa
Ambassadors 5-0 Knockmenagh Swifts
Annalong Swifts 5-0 Limavady RFC
Ardstraw Reserves 0-2 All Saints OB
Artigarvan 1-8 H&W Welders Reserves
Ballybogey 2-0 Greysteel
Ballynure OB ‘A’ 2-3 Lisnarick
Bangor YM 1-2 Portadown BBOB
Beragh Swifts 4-1 Antrim Rovers
Burnfoot United 0-8 Lisbellaw United
Bushmills United w/o St Patricks YM
Castlereagh 82 0-3 Riada
Churchill United 2-2 (5-3p) Cookstown Olympic
Cookstown Youth 2-1 Coagh United Reserves
Crewe United 1-0 Caledon Rovers
Draperstown Celtic 4-2 Tummery Athletic
Drumbo 5-3 Derriaghy CC II
Dundela Reserves 7-0 Ballynagross
Enniskillen Santos 3-2 Dunbreen Rovers
Enniskillen Town United 7-0 Ravenhill YM
Foyle Wanderers 5-2 22nd OB
Goodyear 2-1 Mountfield
Islandmagee II 4-1 Carniny Amateur and Youth
Kelvin OB 1-3 Newry Celtic
Killen Rangers 6-0 Kilrea United
Kircubbin 2-3 3rd Ballyclare OB
Limavady United Drummond 4-1 Kashmir Bilbao
Lisahally 1-1 (4-5p) Realta Na Cromoige
Loughgall Reserves 3-2 Irish Street
Maghera Strollers 1-7 Ballysillan Swifts
Maguiresbridge 0-4 Malachians II
Michelin 4-1 Irvinestown Wanderers
Mountjoy United 2-1 NI Civil Service
Newbuildings United Reserves 0-2 Ballyoran
Newtownbreda 2-2 (4-3p) Enniskillen Galaxy
Omagh Hospital 3-3 (3-4p) Banbridge YC OB
Orchard Farm 1-2 Woodlands
Portrush 7-0 Ballymacash Rangers II
Queens Grads 1-2 Lincoln Courts
Rathfern Rangers II 0-3 Valley Rangers Reserves
Rectory Rangers 19-1 Ballyclare North End
Redstar 1-5 Bessbrook United
Richill AFC Reserves 2-3 Magheraveely
Riverdale 3-4 Remo
Rooftop 1-5 Annagh United Reserves
Rosemount Rec 5-1 Aghalee Village
Sandy Hill 3-2 St James Swifts
Santos 0-4 Roe Rovers
Seapatrick II 0-8 Lisnaskea Rovers
Sport & Leisure Swifts Reserves 4-2 Lurgan United
St Matthews 6-1 Moira Albion
The Dons 1-4 NFC Kesh
Willowbank 6-0 Tangradee Rovers Reserves

Saturday 10th September 2016 - First Round

4th Newtownabbey OB A 1-0 Claudy United
Ahoghill Thistle 2-1 FC Penarol
Ardoyne 6-0 Ards Rangers II
Armagh City Reserves 2-1 Armagh Celtic
Banbridge Town Reserves 5-2 Clonduff
Bangor Rangers 2-0 Newry City AFC Reserves
Bangor Reserves 4-1 Coalisland Athletic
Belfast Celtic YM 5-3 Randalstown
Berlin Swifts 5-0 Grange Rangers
Brantwood Reserves 2-1 Tollymore United
Carniny Rangers 3-2 St Marys YC II
Claudy Rovers 3-0 Galgorm Blues
Clough Rangers 1-2 Finn Harps
Comber Rec II 2-1 Windmill Stars Reserves
Cullybackey Blues 1-0 Damolly
Cumann Spoirt an Phobail 8-0 FC United Lisburn
Dergview Reserves 5-0 Dunmurry Rec II
Derryhirk United 5-1 Gilford Crusaders
Desertmartin Swifts 3-1 Suffolk Swifts
Dollingstown Reserves 3-4 Connor
Drumquin United 5-2 Sporting Lisburn
Erne Rovers 1-2 BBOB Londonderry
Fivemiletown United Reserves 4-2 Saintfield United II
Ford 1-3 Dervock
Garvagh 5-3 Aquinas
Grove United II 4-5 Greenfield Park
Hanover Reserves 3-2 Mountainview
Heights 7-2 Sporting Ballymoney
Hillsborough Boys 1-2 Strule United
Immaculata II w/o Castle Star
Institute Reserves 4-1 Beann Mhadaghain
Iveagh United II 2-6 Newcastle II
Larne Olympic w/d Strathroy Harps
Lower Maze II 1-5 Tullyally Colts
Lower Shankill 6-2 Villa Rovers
Lurgan BOBB 2-1 Donacloney
Lurgan Town Reserves 1-9 Armagh Rovers
Macosquin 4-2 Portstewart UUC
Markethill Swifts II 2-3 Braid United
Newhill w/o Donemana
Newington Reserves w/o Caw
Portavogie Rangers 6-4 Ballyvea
PSNI Olympic 5-2 Douglas Bridge
Raceview 1-4 Crumlin Star II
Rathfriland Reserves 4-2 Glenavy
Roe Valley 1-3 Crumlin United II
Rosario YC II 1-0 Harryville Homers
Scarva Rangers 0-2 Enniskillen Athletic
Southside Rangers 1-7 Enniskillen Rangers
St Luke’s 4-5 Finaghy
St Teresas 1-0 New Santos
Tullymore Swifts 5-3 Suffolk
Whitehead Rangers 1-7 Hill Street
Willowfield Parish w/d St Marys Newtownabbey
Woodvale 6-1 Shorts II