I Fan News
Thank you
H Tickets

Intermediate Cup 2016-17

Tuesday 9th May 2017 - Final

Limavady United 3-1 Linfield Swifts

Wednesday 5th April 2017 - Semi-finals

Hanover 2-5 Limavady United

Monday 3rd April 2017 - Semi-finals

Linfield Swifts 5-4 Newington

Saturday 18th March 2017 - Quarter-finals

Donegal Celtic 1-5 Linfield Swifts

Saturday 11th March 2017 - Quarter-finals

Cliftonville Olympic 1-3 Limavady United
Hanover 0-0 (4-2p) Ards Rangers
Newington 1-1 (3-2p) Portstewart

Saturday 11th February 2017 - Fourth Round

Bangor 0-1 Linfield Swifts
East Belfast 0-0 Portstewart
Hanover 1-0 Carrick Rangers Reserves
Limavady United 4-2 Crumlin Star
Maiden City 0-1 Cliftonville Olympic
Newtowne 1-2 Donegal Celtic
Rathfriland Rangers 2-3 Newington
Sirocco Works 0-2 Ards Rangers

Saturday 28th January 2017 - Third Round

Banbridge Rangers 1-2 Newtowne

Saturday 21st January 2017 - Third Round

Ards Rangers 4-0 Queen's University
Bangor 1-0 Mossley
Bangor Swifts 1-3 Sirocco Works
Cliftonville Olympic 4-3 Dromara Village
Comber Rec. 0-2 Hanover
East Belfast 8-1 St. Patricks YM
Grove United 1-2 Carrick Rangers Reserves
Limavady United 5-1 Magherafelt Sky Blues
Malachians 2-5 Donegal Celtic
Newcastle 0-0 (3-4p) Linfield Swifts
Newry City AFC 2-3 Crumlin Star
Portstewart 5-3 Lisburn Distillery
Rathfriland Rangers 5-2 Ballymoney United
Rosario YC 1-3 Newington
Windmill Stars 2-3 Maiden City

Saturday 10th December 2016 - Second Round

Comber Rec. 6-1 Strabane Athletic
Limavady United 2-1 Wakehurst

Saturday 26th November 2016 - Second Round

Bourneview Mill 2-6 Sirocco Works

Saturday 19th November 2016 - Second Round

Ards Rangers 5-1 Glentoran II
Bangor 3-2 Abbey Villa
Bangor Amateurs 1-2 Windmill Stars
Bangor Swifts 1-0 St. Marys YC
Barn United 1-3 Newington
Chimney Corner 0-2 Ballymoney United
Craigavon City 0-6 Portstewart
Crumlin Star 2-1 Crumlin United
Dollingstown 0-1 Newtowne
Donegal Celtic 4-0 Lisburn Rangers
Grove United 2-1 Dungiven
Hanover 3-0 18th Newtownabbey OB
Larne Tech. OB 1-2 Dromara Village
Lisburn Distillery 1-0 Ballynure OB
Lower Maze 1-4 East Belfast
Maiden City 0-0 (5-3p) Derriaghy CC
Moneyslane 1-2 Malachians
Mossley 2-1 Desertmartin
Newcastle walkover Nortel
Newry City AFC 5-0 Ballymena United Reserves
Oxford Sunnyside 1-3 Linfield Swifts
Queen's University 2-1 Albert Foundry
Rathfern Rangers 0-2 Rosario YC
Rathfriland Rangers 7-1 Richhill AFC
Seapatrick 3-5 Carrick Rangers Reserves
Shankill United 2-4 Cliftonville Olympic
Sport & Leisure Swifts 4-5 Magherafelt Sky Blues
St. Patricks YM 2-2 (3-2p) Ardstraw
Tullyvallen 2-3 Banbridge Rangers

Saturday 22nd October 2016 - First Round

18th Newtownabbey OB 0-2 Immaculata
Albert Foundry 2-0 Islandmagee
Ardglass 1-2 Sirocco Works
Ards II 2-4 Bangor Swifts
Ards Rangers 7-3 UUJ
Ardstraw 2-0 Valley Rangers
Ballymoney United 3-1 Ballinamallard United Reserves
Ballynahinch Olympic withdrew Dollingstown walkover
Ballynahinch United 0-2 Glentoran II
Ballywalter Rec. 0-6 Linfield Swifts
Banbridge Town 0-2 Bangor
Bangor Amateurs 6-1 Dromore Amateurs
Barn United 2-1 Oxford United Stars
Bloomfield 1-3 Tullyvallen
Brantwood 0-2 Sport & Leisure Swifts
Broomhedge Maghaberry 2-4 Strabane Athletic
Chimney Corner 1-0 Downshire YM
Coleraine Reserves 2-3 Newcastle
Crewe United 1-2 Rosario YC
Crumlin Star 10-0 Seagoe
Crumlin United 1-0 Saintfield United
Derriaghy CC 5-2 Tobermore United
Donard Hospital withdrew Shankill United walkover
Donegal Celtic 2-0 Ballymacash Rangers
Dundela 4-4 (4-5p) Wakehurst
Dungannon Rovers 1-5 Dromara Village
Dungiven 4-3 Dunloy
East Belfast 4-3 Crusaders Reserves
Fivemiletown United 1-2 Newry City AFC
Glebe Rangers 2-2 (0-3p) Abbey Villa
Grove United walkover Wellington Rec.
Killyleagh YC 2-3 Comber Rec.
Laurelvale 0-2 Mossley
Limavady United 9-1 Iveagh United
Lisburn Distillery 10-1 Camlough Rovers
Lisburn Rangers 4-2 Drumaness Mills
Lower Maze 2-0 Dundonald
Magherafelt Sky Blues 4-3 Holywood
Maiden City 3-1 AFC Silverwood
Portaferry Rovers 0-3 Malachians
Queen's University 5-3 Coagh United
Rathfern Rangers 2-1 Moyola Park
Rathfriland Rangers 6-2 Newbuildings United
Richhill AFC 5-1 Lurgan Town
Seapatrick 2-1 Markethill Swifts
Shorts 2-2 (2-4p) Windmill Stars
Sofia Farmer 4-5 Newtowne
St. Luke's 1-1 (2-3p) Ballynure OB
Trojans 1-3 Ballymena United Reserves