I Fan News
Thank you
H Tickets

Intermediate Cup 2014-15

Friday 1st May 2015 - Final (kick-off 7:30pm)

Carrick Rangers 3-1 HW Welders (played at Seaview, Belfast)

Wednesday 8th April 2015 - Semi-finals (kick-off 7:30pm)

Bangor 0-2 HW Welders (played at Seaview, Belfast)
Carrick Rangers 3-2 Lisburn Distillery (played at Bangor Fuels Arena, Bangor)

Saturday 7th March 2015 - Quarter-finals (kick-off 1:30pm unless stated)

Dergview 0-1 Carrick Rangers *TIE OF THE ROUND*
Dundela 1-3 Lisburn Distillery
Immaculata 2-4 HW Welders

Saturday 28th February 2015 - Quarter-finals (kick-off 3pm unless stated)

Armagh City 1-2 Bangor

Saturday 14th February 2015 - Fifth Round (kick-off 1:30pm unless stated)

Armagh City 2-1 Sport & Leisure Swifts (kick-off 3pm)
Ballyclare Comrades 0-0 (2-4p) Lisburn Distillery *TIE OF THE ROUND* (kick-off 3pm)
Banbridge Town 1-3 Dergview
Bangor 4-0 Cliftonville Olympic
Dollingstown 2-3 Carrick Rangers
Immaculata 3-1 Lurgan Celtic
HW Welders 5-3 PSNI
Linfield Swifts 1-2 Dundela

Saturday 24th January 2015 - Fourth Round

Ards 0-1 Cliftonville Olympic
Armagh City 6-0 Fivemiletown United
Ballyclare Comrades 3-1 Queen's University
Banbridge Town 1-0 Derriaghy CC
Carrick Rangers 5-1 Dunloy
Comber Rec 2-3 Sport & Leisure Swifts
Dergview 3-0 Larne
Dollingstown 2-0 Glentoran II
Drumaness Mills 0-2 Dundela
Dungiven 0-6 Bangor
HW Welders 5-0 Strabane Athletic
Immaculata 5-4 Coleraine Reserves
Knockbreda 0-1 Lurgan Celtic
Loughgall 0-3 Linfield Swifts *TIE OF THE ROUND*
Malachians 1-3 Lisburn Distillery
PSNI 3-2 Wakehurst

Saturday 20th December 2014 - Third Round

Ballynure OB 1-2 Sport & Leisure Swifts
Banbridge Town 2-1 Albert Foundry
Bourneview Mill 0-1 Derriaghy CC
Dergview 2-2 (3-1p) Shankill United
Fivemiletown United 4-1 Downshire YM
Immaculata 5-1 Portaferry Rovers
Knockbreda 2-1 Crusaders Reserves
Tandragee Rovers 1-4 Malachians

Saturday 13th December 2014 - Third Round

Annagh United 0-2 Cliftonville Olympic (2pm)
Armagh City 3-2 Limavady United
Ballyclare Comrades 7-0 Bryansburn Rangers (3pm)
Ballymoney United 2-4 Dollingstown
Bangor 6-1 Newtowne (3pm)
Carrick Rangers 2-1 Donegal Celtic (3pm)
Coleraine Reserves 5-2 Ballinamallard United Reserves
Crumlin Star 0-2 Linfield Swifts
Dungiven 1-0 Moyola Park
Dunloy 4-1 Killymoon Rangers
East Belfast 0-2 Strabane Athletic
Glentoran II 5-3 Moneyslane
HW Welders 9-0 Warrenpoint Town Reserves
Islandmagee 0-1 PSNI
Larne 8-0 Grove United
Lisburn Distillery 5-2 Coagh United
Loughgall 4-3 Crumlin United
Lurgan Celtic 3-1 Glebe Rangers
Newcastle 2-3 Drumaness Mills
Portstewart 2-3 Ards
Queen's University 3-1 Downpatrick
Rosario 1-2 Dundela
Tobermore United 1-2 Comber Rec.
Wakehurst 1-0 Newington YC

Saturday 13th December 2014 - Second Round

Tandragee Rovers 3-3 (6-5p) 1st Bangor

Saturday 29th November 2014 - Second Round

Ardglass 2-6 Crusaders Reserves
Broomhedge 0-5 Strabane Athletic
Orangefield OB 2-3 Drumaness Mills

Saturday 22nd November 2014 - Second Round

Albert Foundry 6-2 Ballynahinch Olympic
Ards Rangers 2-3 Rosario
Ardstraw 0-1 Downshire YM
Ballinamallard United Reserves 3-1 Newry City AFC
Ballynure OB 5-5 (5-4p) Rathfern Rangers
Ballywalter Rec. 2-2 (3-4p) Grove United
Bangor Amateurs 1-2 Newtowne
Broomhill 1-1 (1-4p) Dungiven
Cliftonville Olympic 3-0 Valley Rangers
Coleraine Reserves 5-1 Bloomfield
Colin Valley 2-3 East Belfast
Crumlin United 4-1 Banbridge Rangers
Dundonald 2-3 Malachians
Dunloy 4-1 Killyleagh YC
Hanover 0-4 Newcastle
Immaculata 10-2 Chimney Corner
Islandmagee 7-4 Magherafelt Sky Blues
Killymoon Rangers 3-2 Rathcoole
Kilmore Rec 3-4 Downpatrick *TIE OF THE ROUND*
Larne Tech OB 4-5 Glentoran II
Linfield Swifts 2-1 Dromara Village
Lisburn Rangers 2-4 Comber Rec.
Lurgan Town 3-4 Bourneview Mill
Newbuildings United 1-2 Derriaghy CC
Nortel 3-4 Fivemiletown United
Oxford Sunnyside 1-2 Bryansburn Rangers
Saintfield United 1-4 Portaferry Rovers
Shankill United 4-0 Holywood
Wellington Rec. 2-5 Moneyslane

Friday 21st November 2014 - Second Round

Crumlin Star 2-1 St Patricks YM
UUJ 0-1 Warrenpoint Town Reserves

Saturday 25th October 2014 - First Round

1st Bangor 5-0 Dromore Amateurs
AFC Craigavon 2-3 Saintfield United
Ballymacash Rangers 0-4 Oxford Sunnyside
Ballynahinch United 1-2 Newbuildings United
Barn United 1-2 Tandragee Rovers
Colin Valley 1-0 Abbey Villa
Comber Rec. 3-1 Institute Reserves
Crewe United 1-3 Rathcoole
Desertmartin 0-1 Drumaness Mills
Dunmurry Rec. 1-2 Bryansburn Rangers
Dunmurry YM 1-5 Ardstraw
Fivemiletown United 4-1 Donard Hospital
Groomsport 1-2 Bourneview Mill
Immaculata 2-0 Ballymena United Reserves *TIE OF THE ROUND*
Islandmagee 5-2 Roe Rovers
Iveagh United 1-4 Dromara Village
Laurelvale 2-3 Moneyslane
Lisburn Rangers 5-0 Kilroot Rec.
Lower Maze 0-1 UUJ
Orangefield OB 4-1 Ballysillan Swifts
Oxford United Stars 3-4 Ardglass
Portaferry Rovers 4-1 Shorts
Rathfriland Rangers 0-4 Linfield
Richhill 2-3 Broomhill
Seagoe 0-3 Warrenpoint Town Reserves
Sirocco Works 2-6 Magherafelt Sky Blues
St Marys 1-5 Strabane Athletic (kick-off 3pm)
St Patricks YM 5-2 Markethill Swifts
Trojans 1-2 Downshire YM
Valley Rangers 2-2 (4-3p) Brantwood
Byes: Albert Foundry, Ards Rangers, Ballinamallard United Reserves, Ballynahinch Olympic, Ballynure OB, Ballywalter Rec., Banbridge Rangers, Bangor Amateurs, Bloomfield, Broomhedge, Chimney Corner, Cliftonville Olympic, Coleraine Reserves, Crumlin United, Crumlin Star, Crusaders Reserves, Derriaghy CC, Downpatrick, Dundonald, Dungiven, Dunloy, East Belfast, Glentoran II, Grove United, Hanover, Holywood, Killyleagh YC, Killymoon Rangers, Kilmore Rec., Larne Tech OB, Lurgan Town, Malachians, Newcastle, Newtowne, Newry City AFC, Nortel, Rathfern Rangers, Rosario, Shankill United, Wellington Rec.